• Название
  • Заболевание
  • Производитель
  • Действие продукта

ЭКО-АПТЕКА - товары для здоровья и красоты

Зелёная Кладовая Здоровья - экоаптека/фитоаптека. Фитоконцентраты Экомед. Ароматические и косметические эфирные масла Ароматика.

Диетические добавки для похудения, повышения потенции, профилактики заболеваний

А Б В Г Д Е Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я   1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

НАЗНАЧЕНИЕ ПРОДУКЦИИ

Модіфілам

 

З В І Т

про клінічну апробацію препарату

«Модифилам-Ламинарин» при хронічному гепатиті алкогольного ґенезу в поєднанні з цукровим діабетом  ІІ типу

Суттєве зростання захворювань внутрішніх органів, пришвидшення формування системності ураження, особливо у період техногенних та природних катаклізмів, диктують необхідність пошуку нових лікарських засобів із багатоцільовою дією. Останніми роками в клінічній та експериментальній медицині спостерігається яскраво виражений інтерес до продуктів із морських водоростей як до найбільш перспективних біологічно активних харчових добавок багатогранної лікувально-профілактичної дії. Це особливо актуально в епоху економічних, екологічних (зокрема Чорнобильська катастрофа) та соціальних незгод, що послаблюють здоров’я і генофонд нації. Складні механізми позитивного впливу продуктів моря на життєдіяльність здорового і хворого організму значною мірою і досі залишаються таємницею.

У населення, що проживає поблизу східних морів, ламінарія японська споконвіків – традиційний компонент щоденного раціону Саме з неї сучасна фармацевтична промисловість екстрагує такий цінний засіб, як альгінова кислота та її солі, сорбційна здатність яких науково доведена. На практиці підтверджено регуляторний вплив на імунну систему.

Тому метою нашого дослідження була клінічна апробація засобу «Модифилам-Ламинарин» (виробник МПП «Зеленая кладовая здоровья», м. Дніпропетровськ). 

 

Карпатський регіон потерпає від йодного дефіциту. Суттєве зростання частоти патології щитовидної залози. Недостатній ефект від традиційних йодовмісних препаратів обумовив необхідність випробування альтернативних комплексів біологічно активних речовин природного походження як джерела дефіцитних елементів.

Незважаючи на значну поширеність, йододефіцитні захворювання належать до захворювань, які можна ефективно попередити. Профілактика передбачає регулярне тривале споживання препаратів, які містять фізіологічну дозу йоду. Щоб подолати недостатність йоду в харчуванні, застосовують методи індивідуальної, групової та масової йодної профілактики. Індивідуальна йодна профілактика передбачає вживання продуктів з підвищеним вмістом йоду (морська риба, морепродукти, включаючи морські водорості), а також лікарських препаратів, які забезпечують надходження фізіологічної кількості йоду в організм людини. Групова йодна профілактика передбачає призначення препаратів йоду під контролем спеціалістів у групах ризику по розвитку йододефіцитних захворювань (діти, підлітки, вагітні, матері, що годують груддю, жінки дітородного віку; ті, що тимчасово мешкають в ендемічних по зобу регіонах, пацієнти, які завершили курс лікування ендемічного зобу), особливо в організованих колективах (дитячі садки, школи, інтернати). Масова йодна профілактика вважається ефективним і економічно вигідним методом шляхом йодування харчових продуктів (сіль, олія, вода, молочні вироби і хлібопродукти). Розроблено і запропоновано населенню цілий ряд нових  йодовмісних препаратів, харчових добавок і продуктів харчування. Неорганічний йод додають до хліба, плавлених сирків, кисломолочних продуктів, цукерок, шоколаду, різних таблетованих препаратів. У той же час встановлено, що повніше засвоєння йоду і повільніше виведення його з організму досягається вживанням природних органічних сполук йоду (наприклад, продукти з ламінарії, зокрема «Модифилам-Ламинарин»). Але загальновідомо, що передозування неорганічних солей призводить до розвитку ряду йод-індукованих захворювань (гіпотиреоз тощо). Регулювання йодного обміну в організмі є дуже складним біохімічним процесом і просте додавання неорганічних сполук йоду не дозволяє повністю вирішити проблему ліквідації йододефіциту. Тому на сьогоднішній день дедалі більшу увагу медичної громадськості звернуто на застосування йоду в органічній формі (морепродукти), який підлаштовується під кожен індивідуальний організм здорової або хворої людини, регулюючи йодний обмін, будучи значно безпечнішим і більш ефективним.

Завдяки здобуткам вітчизняних вчених на сьогодні в Україні виробляється високоефективний природний продукт «Модифилам-Ламинарин» (виробник МПП «Зеленая кладовая здоровья», м. Дніпропетровськ) з бурих морських водоростей ламінарія японська далекосхідних морів.

«Модифилам-Ламинарин» - натуральна лікувально-профілактична харчова добавка, виготовлена із морської капусти Laminaria japonica, містить альгінати натрію не менше 40%, манніт ламінарин, клітковину, альгулезу, фукоїдан, макро- і мікроелементи (мг/100г): калію – 5250-6850, кальцію – 1090-2200, сірки – 1300-1500, магнію – 1000-1300, фосфору – 300-450, заліза – 80-120, брому – 70-80, цинку – 2,0, марганцю – 1,0, кобальту – 0,2, вітаміни А, В, В2, В12, Е, РР, каротин, біотин, фукоксантин, незамінні амінокислоти, нікотинову і фолієву  кислоти, органічний йод – 150-300 мг/100г. Енергетична цінність Модифилама-Ламинарина в 100 г – 192 ккал.

Альгінати Модифилам-Ламинарина ефективно очищують організм від токсичних речовин, шлаків, важких металів, радіонуклідів; нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту і сприяють загоєнню виразок шлунка і дванадцятипалої кишки.

Фукоїдан, ламінарин – біологічно активні полісахариди – володіють противірусною, протипухлинною, імуностимулюючою активністю, попереджують розвиток злоякісних новоутворень,    захисні функції організму.

Органічний йод – нормалізує діяльність щитовидної залози.

Макро- і мікроелементи, вітаміни та інші біологічно активні природні сполучення, які нормалізують функцію життєво важливих органів людини, формулу крові.

Покази до застосування

1.        для виведення радіонуклідів (радіоізотопу йоду, стронцію), попередження розвитку злоякісних новоутворень щитовидної залози та інших онкологічних захворювань;

2.        для виведення солей важких металів;

3.        для виведення токсинів при алкогольній і наркологічній інтоксикації;

4.        дітям, які часто хворіють, з вторинними імунодефіцитними станами;

5.        при анеміях, які пов’язані з недостатністю заліза в організмі;

6.        для корекції гіпогалактії;

7.        при дії несприятливих екологічних факторів, які викликають серцево-судинні захворювання (атеросклероз, гіпертонія, порушення обміну холестерину);

8.        захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрити, виразкова хвороба шлунка і дванадцятиперстної кишки, гепатити, холецистити, ентероколіти);

9.        при порушеннях обміну речовин (інсулінозалежний цукровий діабет, ожиріння).              Морські водорості несуть у собі «генетичну пам'ять», здорову структуру і цінні речовини. Вони багаті на макро- і мікроелементи, мінерали, вітаміни, причому їх вміст у водоростях у кілька разів вищий, ніж у наземних рослинах, а деякі компоненти виявлені тільки у водоростях.

Численними дослідженнями встановлено, що тільки альгінова кислота бурих морських водоростей і її солі (альгінати) здатні зв'язувати і виводити з організму людини стронцій, цезій, барій, свинець і їх радіоізотопи селективно, не порушуючи кальцієвого обміну. При цьому альгінати не токсичні. Вони широко застосовуються в харчовій, фармацевтичній промисловості і в клінічній  практиці, зокрема як інгібітори всмоктування радіонуклідів.

2.1. Характеристика хворих

Клінічне дослідження препарату «Модифилам-Ламинарин» проведено на 40 хворих на хронічний гепатит середнього ступеня важкості переважно алкогольного ґенезу, яким проводилася базисна терапія. Чоловіків – 28, віком 20-60 років, жінок – 12, віком 25-55 років. Хворі перебували на стаціонарному лікуванні в гастроентерологічному і терапевтичному відділеннях Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, а також на амбулаторному лікуванні. Із загальної кількості 10 хворих мали інсулінонезалежний цукровий діабет. Контрольну групу становили 10 осіб-добровольців. Всі хворі мали йододефіцит І-ІІ ступеня.

На фоні базисної терапії всі хворі приймали «Модифилам-Ламинарин» по дві таблетки три рази на день за 30 хвилин до їжі, запиваючи стаканом води. Курс лікування становив 30 днів: два тижні стаціонарно і два тижні амбулаторно.

2.2. Методи дослідження

Всім хворим до і після прийому препарату проводилися такі дослідження:

·         загальноклінічні аналізи –загальний аналіз крові (ЗАК) і загальний аналіз сечі (ЗАС);

·         для діагностики функціонального стану печінки використовувалися біохімічні показники (АлАТ, АсАТ, тимолова проба, загальний білірубін);

·         ультразвукове дослідження гепатобіліарної системи;

·         цукор крові за допомогою апарата глюкометр фірми BIONIME (Швейцарія);

·         йод у сечі церій-арсенометричним методом

3. Результати дослідження

           У хворих, які приймали «Модифилам-Ламинарин», на фоні базисної терапії нормалізувалася функція печінки, суттєво покращився апетит, припинилися проноси, зменшилися явища диспепсії, здуття, болісних відчуттів у правому підребер’ї, зросла працездатність і загальний тонус організму 

Динаміка клінічних синдромів у хворих на хронічний гепатит середнього ступеня важкості переважно алкогольного ґенезу під впливом «Модифилам-Ламинарина» 

 

Ознаки

До лікування

(n=40)

Після лікування

(n=40)

Біль в правому підребер’ї

34

7

Диспептичні явища

29

11

Зменшення апетиту

16

5

Знижена працездатність

18

4

   


Динаміка біохімічних показників у хворих на хронічний гепатит середнього ступеня важкості переважно алкогольного ґенезу під впливом «Модифілам-Ламінарину»

 

 

Показники

До лікування

Після лікування

чол.

р<

жін.

р<

чол.

р<

жін.

Р<

АлАТ

1,06±0,14

0,05

0,87±0,12

0,05

0,51±0,05

0,05

0,42±0,04

0,05

АсАТ

1,69±0,09

0,05

1,54±0,1

0,05

0,77±0,02

0,05

0,78±0,06

0,05

Тимолова проба

3,33±0,37

0,05

4,19±0,65

0,05

3,38±0,22

0,05

4,29±0,39

0,05

Загальний білірубін

19,9±2,52

0,05

21,5±3,09

0,05

15,4±0,65

0,05

16,7±2,4

0,05

Із даних таблиці 3.2 випливає, що позитивні зміни відбуваються у показниках активності патологічного процесу паренхіми печінки у досліджуваної групи хворих.


Дані УЗД печінки

Показники

До лікування

Після лікування

Збільшення розмірів печінки (см)

12±2,5

9±1,5

Підвищення ехогенності печінкової тканини

21 хворих

Тенденція до зниження ехогенності

 

Згідно з таблицею 3.3, у хворих, які приймали «Модифилам-Ламинарин», спостерігається покращення функції паренхіми печінки, зменшення її розмірів.

Курсовий прийом «Модифилам-Ламинарина» призвів до покращення виділення жовчі в пацієнтів з явищами гіперкінезу органу:

У пацієнтів з нормо- чи гіпокінезією міхура  через 30-90 хв після прийому препарату спостерігалось деяке збільшення поздовжнього розміру органа (за рахунок додаткового наповнення внаслідок хо